سایت های مرتبط مقالات آرای وحدت رویه دیوان عدالت اداری آراء وحدت رویه دیوانعالی کشور پیام های کاربران
وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی  
 
 
پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی سیدعلی خامنه ای
دانلود فایرفاکس
صفحه اصلی Google
صفحه اصلی Yahoo
پرتال جامع قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران
معاونت آموزش
سازمان پزشکی قانونی کشور
کانون ملی وکلا
اتحادیه سراسری کانونهای وکلای دادگستری ایران
کانون وکلای دادگستری مرکز
مأوی
دادگستری کل استان تهران(معاونت آموزش)
مرکز ارتباط مردمی قوه قضائیه
دیوان عدالت
پایگاه اطلاع رسانی دولت
سایت قوانین
قضاوت
اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی قوه قضائیه
دادستانی کل کشور
وزارت دادگستری
مرکز امور شوراهای حل اختلاف
اداره کل امور اجرائی و فنی مهندسی حوزه ریاست قوه قضائیه
سازمان قضایی نیروهای مسلح
شورای عالی انفورماتیک کشور
ستاد دیه
روزنامه رسمی کشور
اداره کل امور بین الملل
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
سازمان بازرسی کل کشور
سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
دادسرای عمومی و انقلاب تهران
شورای حل اختلاف استان تهران
پایگاه مجلات تخصصی نور
کانون سردفتران و دفتریاران
سامان ثبت احوال کشور
معاونت توسعه مدیریت و سرمایه گذاری رئیس جمهور
خبرگزاری جمهوری اسلامی
بانک اطلاعات نشریات کشور
روزنامه حمایت
خبرگزاری قسط
درگاه ملی خدمات الکترونیکی ایران
سامانه ملی قوانین و مقررات
شورای اسلامی شهر تهران
اداره کل ثبت احوال استان تهران
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی
مجمع تشخیص مصلحت نظام
مجلس شورای اسلامی
دیوان محاسبات کشور
روزنامه دنیای اقتصاد
شورای نگهبان
نرم افزار لوح حق
قانون همراه
شهرداری تهران
ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
کتابخانه دیجیتال نور
درگاه خدمات الکترونیک قضایی
رويداد هاي مهم حقوقي امروز
تصويب قانون اداره تصويه امور ورشكستگي - 1318
جملات مفید حقوقی
آیا می دانید استفاده از نیروی آب ،برق، گاز، تلفن بدون پرداخت حق انشعاب جرم و تا سه سال حبس دارد.
 
 
 
جریمه ۳۹۴ هزار میلیارد ریالی متخلفین در ۴.۵ ماه نخست سال از سوی تعزیرات
تاریخ انتشار : 20-05-1399

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی از جریمه ۳۹۴هزار میلیارد ریالی متخلفین در چهار و نیم ماهه نخست سال ۹۹ خبر داد.

سید یاسر رایگانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: در چهار ماه و نیم ابتدایی سال ۹۹ بیش از ۳۹ هزار پرونده به سازمان داشتیم و ۱۷۴ هزار پرونده در این مدت مختومه شده است که میزان وصولی جرایم در این مدت سال ۹۹ نسبت به سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است و متخلفان مبلغ ۳۹۴ هزار میلیارد ریال جریمه شده‌اند.

رایگانی در ادامه در رابطه با گزارش پرونده‌های وارده و مختومه عدم ایفای تعهدات ارزی گفت: واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در شعب سازمان در ۴ ماهه اول سال ۹۹ تعداد ۷۹۷ پرونده وارده و تعداد ۸۲۷ پرونده مختومه داشته‌ایم که ارزش ریالی پرونده‌های مختومه ۱۷۰ هزار میلیارد ریال می‌باشد.

وی در رابطه با میزان محکومیت متخلفین پرونده‌های عدم ایفای تعهدات ارزی اظهار کرد: واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در چهار ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۶۳۱ میلیون روپیه، ۹۹۷ میلیارد ریال، یک میلیون و ۶۶۰ لیره ترکیه، ۱۲ میلیون روبل روسیه، سه میلیارد درهم، ۲۳ میلیارد وون کره جنوبی، ۲ میلیارد یوان چین، ۳ میلیارد یورو، ۱۷ میلیون دلار، یک میلیارد ین، ۲۹۸هزار دلار کانادا محکوم شده‌اند.

سخنگوی سازمات تعزیرات در مورد تخلفات شرکت‌های لبنی اظهار کرد: تعداد ۶ پرونده در شهر تهران موجود می‌باشد که ۴ پرونده صدور حکم قطعی شده و با توجه به اتمام مهلت تعیین شده مجدداً حکم به اجرا در آمده و در حال حاضر حساب تمامی ۴ شرکت مسدود می‌باشد و دو پرونده لبنی نیز در شعبه ۴۰ شهر تهران در حال رسیدگی است که یک مورد آن کارشناسی شده و در انتظار دریافت استعلام سازمان حمایت بوده و یک مورد جواب استعلام سازمان حمایت اخذ شده و در انتظار برگزاری آخرین جلسه رسیدگی در جهت شنیدن آخرین دفاعیات متهم جهت صدور حکم می‌باشد.

وی افزود: لازم به ذکر است الباقی پرونده‌ها با توجه به عدم صلاحیت تعزیرات شهر تهران به تعزیرات حکومتی شهرستان‌های تهران جهت رسیدگی ارسال گردیده است.

رایگانی گفت: سه شرکت پرونده‌شان مختومه شده که شرکت شان دشت با برتر پاژن ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جریمه شده است. شرکت این دشت با برتر چوپان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شدند. شرکت لبنیات دیگر با برند می ماست ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جریمه شده است که این شرکت‌ها علیرغم مهلت‌هایی که سازمان تعزیرات برای پرداخت جریمه داده با توجه به اینکه جریمه‌هایشان پرداخت نشوه طی روزهای گذشته اجرای احکام تعزیرات حساب آنها را مسدود کرده است.

رایگانی گفت: همچنین در مورد دو شرکت لبنیاتی پگاه به مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و برند سحر نیز ۱.۵ میلیارد حکم قطعی صادر شده که جریمه آنها وصول شده است.

رایگانی افزود: همچنین ۲ پرونده در شعبه ۴۰ تهران در حال رسیدگی داریم که یک پرونده را دو هفته قبل به سازمان حمایت نامه زده‌ایم که میزان تخلف کارشناسی شده و این پرونده را سازمان حمایت اعلام نکرده است.

رایگانی گفت: پرونده دیگری در دو هفته آینده انجام خواهد شد و ۳ پرونده در تعزیرات تهران داریم که در دست اقدام است و یک پرونده در مرحله بدوی حکم صادر شده و محکومیت ۷ میلیارد تومانی صادر شده است.

رایگانی در مورد پرونده‌های دیگری در حوزه لبنیات اظهار کرد: یک پرونده در دست رسیدگی اولیه در تعزیرات تهران قرار دارد که حدود ۱۰ میلیارد تومان است و همچنین پرونده دیگری در تعزیرات تهران در حال رسیدگی می‌باشد که هنوز کارشناسی نشده است.

رایگانی در رابطه با تخلفات در حوزه لبنیات توضیح داد: ۱۰ قلم کالای اصلی محصولات لبنی به طور نسبی ۲۲ درصد رشد داشتند. چیزی که متاسفانه شاهد هستیم تخلف در این ۱۰ قلم کالا بوده که ما چیزی که ما نسبت به آن گله داشته‌ایم این ایت که ما سازمان ناظر نیستیم.

وی افزود: حرف ما نسبت به اقلام لبنی است که قیمت گذاری نمی‌شوند، مثلا در ۳ روز یک محصول لبنی ۶ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

وی در رابطه با پرونده شرکت آذویکو اظهار کرد: پرونده در مرحله تجدید نظر در تهران در حال رسیدگی است و طی یکی دو هفته آینده رای صادر خواهد شد.

رایگانی در رابطه با بحث کامیون و خودروهای دیزلی گفت: موضوع را پیگیری کردیم که به نتیجه‌ای درستی برسیم. با توجه به اینکه هیچگونه وارداتی نسبت به این موضوع وجود ندارد قرار بر نوسازی کامیون‌های فرسوده بوده که کارشناسی هم نظر خود را اعلام کرده است. ما مشکلات صنف کامیون داران را می‌دانیم و امیدواریم که سریع‌تر به نتیجه مطلوب برسند و حوزه وظیفه و اختیارات سازمان به این میزان نیست که بتواند همه مشکلات این صنف را حل کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات تاکید کرد: اینکه بخواهیم توپ را در زمین یکدیگر بیاندازیم مشکلی از مردم حل نمی‌کند. سازمان تعزیرات مرجع رسیدگی کننده ایت و تا زمانی که از سوی سازمان‌های حمایتی مثل سازمان حمایت از مصرف کننده گزارشی به تعزیرات داده نشود ما حق رسیدگی نداریم.

در ادامه این نشست سخنگوی تعزیرات درباره آمار مربوط به احتکار و گرانفروشی خودرو از ابتدا لغایت ۱۲ مردادماه سال جاری اظهار کرد: تعداد ۹۳۴ تیم گشت مشترک اعزام و ۳۰۰۲ مورد بازرسی صورت گرفته است. در این حوزه ۱۴۹ پرونده وارده به سازمان داشته‌ایم و مجموعه خودروهای مکشوفه در حوزه احتکار ۳۹۹۵ مورد اخفا به قصد گران‌فروشی ۱۱ مورد و گرانفروشی ۳۷ مورد بوده است و در مجموع متخلفان ۱۶ میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان جریمه شده اند.

سخنگوی تعزیرات در رابطه با اینکه خودروها چگونه توزیع می‌شوند تصریح کرد: سازمان تعزیرات سازمان رسیدگی کننده است و نحوه توزیع صرفا در اختیار دستگاه‌های مربوطه است که باید نسبت به فروش و توزیع اقدام کنند.

وی در خصوص آمار مربوط به پرونده‌های ملزومات بهداشتی گفت: از سوم اسفند ۹۸ لغایت ۱۸ مردادماه سال جاری
تعداد ۱۱هزار و ۱۹۲ گشت مشترک، ۶۴ هزار و ۴۴۸ مورد بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل ۶ هزار و ۳۵۲ پرونده در سازمان شده است. در این بازه زمانی تعداد ۹ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۹۴۴ عدد ماسک و ۵۷۸ و ۸۰۱ لیتر الکل و مشتقات ضدعفونی، ۷۵ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۳۳۱ جفت دستکش و همچنین ۶۸ هزار و ۵۵۳ عدد روپوش کشف شده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات با اشاره به آمار مربوط به پرونده‌های حوزه لوازم خانگی بیان کرد: از ۲۷ خرداد ماه لغایت ۱۶ مرداد ماه سال جاری، تعداد یک هزار و ۳۱۹ گشت مشترک و ۴ هزار و ۵۰۲ مورد بازرسی انجام شده است. همچنین تعداد یک هزار و ۱۷۰ پرونده به شعبه وارد شده که ۶۷۸ پرونده مختومه و ۵۲۹ پرونده باقی مانده که در حال رسیدگی می باشد.

وی افزود: از این تعداد پرونده ۱۷ مورد مربوط به احتکار، ۷ مورد مربوط به اختفاء، ۴۸۲ مورد مربوط به گرانفروشی و ۹۴۳ مورد مربوط به سایر تخلفات است و متخلفان تا کنون ۱۳۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

رایگانی گفت: در فاصله زمانی ۱ ماه یخچال تولید داخل افزایش قیمت داشته که نباید این مقدار افزایش می‌داشت و این مساله تلاش بیشتر سازمان‌های مربوطه را می‌طلبد.

رایگانی در رابطه با آمار مربوط به پرونده‌های لاستیک اعلام کرد: از اول فروردین ماه لغایت ۱۴ مرداد ماه سال جاری، در مجموع تعداد ۴۲۵ پرونده وارده در خصوص لاستیک در سازمان داشتیم که ۲۷۰ مورد آن مربوط به حوزه کالاها و خدمات و ۱۵۵ مورد مربوط به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز می باشد.


وی خاطرنشان کرد: تعداد ۱۲۴ پرونده در حال رسیدگی و در مورد ۶۸ پرونده حکم برائت با توجه به ارائه مدارک قانونی صادر شده است. ۴ پرونده نیز با توجه به اینکه موضوع در صلاحیت رسیدگی سازمان تعزیرات نبوده، حکم به عدم صلاحیت صادر و به مرجع صالح برای رسیدگی ارسال شده است. همچنین در ۳۰ پرونده حکم قرار صادر شده و در نهایت متخلفان در ۲۵۳ پرونده جمعاً به پرداخت ۶۵ میلیارد و ۸۲۴ میلیون ریال جریمه محکوم شده‌اند.

سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه این نشست پرونده‌های استانی این سازمان را به شرح زیر اعلام کرد: 


گلستان: براساس گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت ، شرکت غله و خدمات بازرگانی و جهادکشاورزی مبنی بر اینکه یک شرکت نگهدارنده گندم امانی دولتی در بازرسی انجام شده به مقدار بیش از هفت میلیون و یکصد هزار کیلوگرم گندم کسری داشته؛ پرونده ای دراداره تعزیرات حکومتی مینودشت تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت. پس از سیر مراحل قانونی و اخذ نظریه کارشناسی از سوی شعبه رسیدگی کننده در تعزیرات، تخلف  انتسابی کسری گندم در سیلوهای شرکت محرز و با استناد به بند الف ماده ۶۱ قانون اصلاح قانون نظام صنفی شرکت نگهدارنده گندم امانی دولتی ملزم به استرداد کالا در شبکه و پرداخت ۱۷۷ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

اصفهان: با اعلام گزارش پلیس امنیت اقتصادی مبنی برکشف ۳۰۰۰ لیتر گازوییل مظنون به قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده، پرونده متشکله جهت رسیدگی به شعبه ششم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان ارجاع گردید و شعبه مذکور بعد از رسیدگی به پرونده و نهایتا احراز تخلف، راننده کامیون کشنده را به دلیل مباشرت در قاچاق فرآورده های نفتی به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم نمود.

خوزستان: پس از ارسال گزارشی از سوی نیروی انتظامی شهرستان اهواز مبنی بر کشف مقادیری پوشاک ، این گزارش به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اهواز ارسال و به شعبه هفتم ارجاع شد و پس از استعلامات لازم و اخذ دفاعیات متهم، تخلف محرز و متهم به ضبط کالا مکشوفه و پرداخت ۲ میلیارد و ۳۷۱میلیون ریال جریمه  محکوم شد.

مرکزی: با کشف محموله ۳۳ هزار و ۱۰۳ متر پارچه پرونده به تعزیرات ارجاع و با توجه به عدم ارائه مدارک قانونی، متهم به دلیل حمل و مباشرت در قاچاق به پرداخت ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

خراسان شمالی: با گزارش اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مانه و سملقان مبنی بر تخلف عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی به مقدار ۱۱۰ تن، پرونده تشکیل و در بررسی ها مشخص شد که شرکت تولیدی با دریافت مواد پتروشیمی سهمیه‌ای با نرخ دولتی، مواد را به صورت عرضه خارج از شبکه به فروش رسانده که در همین راستا شعبه پس از بررسی و رسیدگی پرونده، متهم به قطع سهمیه به مدت سه ماه، پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال جریمه محکوم و جریمه نقدی حکم صادره وصولی شده است.

کردستان: ماموران نیروی انتظامی مستقر در ایست بازرسی صلوات‌آباد سنندج در حین کنترل و بازرسی خودروهای عبورری از یک دستگاه خودرو سواری مشکوک و مجموعاً ۳۳۹ هزار و ۷۲۰ نخ سیگار خارجی کشف و پس از رسیدگی و احراز تخلف، حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

فارس: با شکایت یکی از بانک های استان از یک شرکت بازرگانی مبنی بر عدم ایفای تعهدات ارزی ، پرونده ای در شعبه چهارم تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد.بانک شاکی در شکایت خود ادعا کرده بود که شرکت مذکور مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار یوآن ارز دولتی را برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور دریافت کرده و این درحالی بوده که طبق گزارش گمرک کالایی وارد کشور نشده است. طی تحقیقات انجام شده و استعلام از مراجع مربوطه ، تخلف این شرکت بازرگانی محرز و و در نهایت شعبه رسیدگی کننده حکم به استرداد مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار یوآن به بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی شرکت متخلف به مدت ۶ ماه صادر کرد.

آذربایجان غربی: مامورین دایره مبارزه با قاچاق کالاو ارز شهرستان خوی درموقعیت ایستگاه بازرسی ایواوغلی به یکدستگاه خودروی کامیون ایسوز حامل بارگمرکی برخورد و در بازرسی از آن تعداد۶۰دستگاه محرک سمپاش و۲۰عددگلات سمپاش را به ظن قاچاق کشف و ضبط و مراتب راطی گزارشی به تعزیرات حکومتی شهرستان خوی ارسال کردند. شعبه اول ویژه رسیدگی به قاچاق کالاوارز شهرستان خوی بنابه گواهی گمرک مبنی برعدم مطابقت کالاهای مکشوفه با اسناد، اتهام مباشرت در قاچاق کالا را محرز تشخیص و متهم را به ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت و پرداخت  ۶ میلیارد و ۲۷۵ میلیون  ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

زنجان: با حسب شکایات شرکت های خصوصی پرونده یک واحد دامداری به اتهام گرانفروشی شیر خام در تعزیرات حکومتی شهرستان ابهر تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت. پس از دریافت گزارشات کارشناسی تخلف گرانفروشی محرز و بر اساس حکم صادره شرکت متخلف به پرداخت ۵۲ میلیارد ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

سیستان و بلوچستان: مأمورین انتظامی مستقر در ایست و بازرسی شهرستان سراوان در بازرسی از یک دستگاه خودروی کامیون مقدار ۱۰ هزار کیلوگرم سم پروپارژیت مشکوک به قاچاق را کشف کردند . در همین راستا با تشکیل پرونده و رسیدگی آن در تعزیرات حکومتی سراوان ، شعبه رسیدگی کننده بدلیل محبوبیت این کالا در کشور پاکستان و عدم ارائه مدارک قانونی توسط متهم رای بر محکومیت قاچاقچی به میزان ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون  و ضبط سموم مکشوفه صادر کرد.

کرمان: تعداد سه پرونده با موضوع عرضه خارج ازشبکه و عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری و توزیع یک شرکت به ارزش ۹۴۴ میلیارد ریال، شرکت دوم به ارزش ۱۲ میلیارد ریال و شرکت سوم به ارزش ریالی تخلف (فروردین ۹۸ تا مهر ۹۸: ۳۸۰ میلیارد تومان، آبان ۹۸ تا بهمن ۹۸: ۲۷۱ میلیارد تومان، اسفندماه ۹۸: ۱۳۷ میلیارد تومان جمعاً به ارزش ۷۸۹ میلیارد تومان در شعبه اول بدوی در حال رسیدگی است. در خصوص پرونده های اتهامی دو شرکت نخست، فرآیند رسیدگی پس از احضار مدیرعامل شرکت های موصوف و اخذ اظهارات ایشان، در مرحله استعلام مدارک ارائه شده از سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار دارد و پرونده اتهامی شرکت سوم در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

رأی وحدت رویه شماره ٧٩۶ هیات عمومی دیوان عالی کشور
صفحه اصلي
اخبار
بیوگرافی
دانستنی های حقوقی و قضایی
سايت هاي مرتبط
قبول کلیه دعاوی حقوقی
گالري تصاویر
مقالات
مشاوره تلفنی
روز نوشت
امور موکلین
متفرقه
معرفی کتاب
نشانی مراکز قضایی
نشست های قضایی
بخشنامه ها
جدیدترین مصوبات
نظریات مشورتی
پرسش و پاسخ حقوقی
سوالات حقوقي كاربران
اوقات ملاقات
پیوند ها
مصاحبه ها
استفتائات
آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری
آراء وحدت رویه دیوانعالی کشور